Mezoterapia mikroigłowa jest jedną z najbardziej skutecznych metod, które stosowane są do odżywienia skóry. Polega ona na kontrolowanym jej uszkodzeniu za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia, które cechuje niezwykła precyzja i skuteczność – Dermapen. Nakłuwa on skórę na głębokości od 0,25 mm do nawet 3 mm, co umożliwia wprowadzenie składników aktywnych w głąb skóry. Przenikają one do układu krwionośnego i limfatycznego, gdzie rozpoczynają swoje działanie. Drobne uszkodzenia skóry pobudzają także jej naturalne mechanizmy regeneracyjne.
Mezoterapia mikroigłowa
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej stymuluje podział komórek macierzystych oraz zwiększa ich aktywność metaboliczną. Prowadzi to do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego – kluczowych składników strukturalnych skóry. Co istotne, mimo że mezoterapia mikroigłowa opiera się na dość intensywnym nakłuwaniu skóry, to nie prowadzi to do powstawania blizn.
Mezoterapia mikroigłowa polecana jest szczególnie dla osób, których cera wymaga intensywnego nawilżenia i odżywienia. Zabieg redukuje pierwsze objawy starzenia, przebarwienia słoneczne, potrądzikowe, a także płytkie blizny.
Jak przebiega zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Przed przystąpieniem rozpoczęciem zabiegu skóra jest starannie oczyszczana i poddawana dezynfekcji. W zależności od okolicy zabiegowej i przewidywanej głębokości nakłuwania można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci kremu z lidokainą. Po upływie odpowiedniej ilości czasu krem zostaje usunięty, a skóra ponownie zdezynfekowana. W trakcie zabiegu używane są wyłącznie sterylne i zdezynfekowane narzędzie, a kartridże z igłami są jednorazowe i sterylne.
Podczas zabiegu, odczuwalne może być delikatne drapanie, lekki ból, swędzenie lub pieczenie. Po zakończonym zabiegu skóra staje się zaczerwieniona. Może również wystąpić niewielki obrzęk, lekkie krwawienie lub uczucie napięcia. Skutki te powinny ustąpić do 3 dni. Po zabiegu przez pierwsze 24 godziny należy unikać nakładania makijażu. Warto również stosować kosmetyki bogate w witaminy A, E, C i K, które wspierają procesy regeneracji skóry.
Na czym polega mezoterapia nanoigłowa?
Mezoterapia nanoigłowa to równie nowoczesna metoda, która zamiast kartridży mikro – wykorzystuje kartridże nano, które nie powodują przerwania ciągłości naskórka, gdyż docierają nieco płyciej. Kartridże nano mają większą liczbę gęsto rozmieszczonych igiełek lub wypustek, co zapobiega naruszaniu ciągłości skórno-naskórkowej w trakcie zabiegu. Wytworzenie na skórze takich mikrourazów wspomaga wchłanianie się składników aktywnych, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co znacząco sprzyja regeneracji skóry. Rezultaty stają się widoczne natychmiast po zabiegu – skóra staje się wyraźnie bardziej napięta, zmarszczki spłycone, koloryt wyrównany, a pory wyraźnie zwężone.

Ze względu na swoje łagodne działanie, mezoterapia nanoigłowa jest idealnym rozwiązaniem zarówno do redukcji istniejących problemów skórnych, jak i do profilaktyki. Zabieg ten nie ingeruje głęboko w strukturę skóry, co czyni go szczególnie odpowiednim dla osób z delikatną, cienką, wrażliwą lub mocno unaczynioną cerą. Dodatkowo, czas regeneracji po zabiegu jest krótszy, co zwiększa komfort pacjentów.
W salonie Bella Luna wykonujemy zarówno mezoterapię mikroigłową, jak i nanoigłową. Nie musisz o nic się martwić. Dobierzemy zabieg idealnie dostosowany dla potrzeb Twojej skóry. Nie czekaj, sprawdź!
Mezoterapia mikroigłowa – efekty, wskazania oraz przeciwwskazania
Jakie efekty niesie ze sobą zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej są zależne od wielu czynników, takich jak stan początkowy skóry pacjenta, jej typ, wiek pacjenta, indywidualne cechy organizmu, głębokość nakłuć, liczba serii zabiegów oraz stosowana pielęgnacja, a także wiele innych.
Efekty zabiegu mogą obejmować:
- Zauważalne odmłodzenie skóry
- Poprawa jędrności i ogólnego stanu skóry
- Wzrost napięcia skóry
- Zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych
- Wygładzenie zmarszczek
- Wyrównanie kolorytu cery
- Zmniejszenie rozmiaru rozszerzonych porów
Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?
- Zmarszczki
- Objawy starzenia się skóry spowodowane słońcem
- Utrata elastyczności cery
- Cellulit
- Rozstępy
- Powiększone pory
- Blizny atroficzne
- Przebarwienia w okolicy oczu
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?
- Ciąża i karmienie piersią
- Wybrane choroby autoimmunologiczne (np. bielactwo, stwardnienie rozsiane)
- Nowotwory
- Infekcje skórne
- Małopłytkowość
- Aktywny trądzik
- Trwające infekcje
- Skłonność do tworzenia bliznowców
Masz pytania lub chcesz umówić się na zabieg?
Zadzwoń
+48 786 627 265